Czy potrzebny dentysta małemu dziecku?


Małe dziecko nie wie, kto to jest dentysta. Warto je z nim zapoznać w jak najmłodszym wieku. Oswajanie się z fotelem dentystycznym i przyrządami to dobry pomysł, by w późniejszym wieku dziecko nie uciekało z fotela z płaczem.
Jaki stomatolog dla dziecka będzie odpowiedni?
Wielu lekarzy dentystów lubi dzieci. Są jednak i tacy, którzy nie za bardzo potrafią dogadać się z maluszkiem. Warto szukać wśród ofert, by w ogłoszeniu było wyraźnie napisane, iż w danym gabinecie są przyjmowane dzieci. Dentysta Warszawa Bemowo. Pierwsza wizyta powinna trwać zaledwie pięć minut. Tylko tyle, by malec mógł pospacerować po gabinecie, dotknąć fotela, spłuczki i przywitać się przyjaźnie Z lekarzem oraz higienistką.
Nie zmuszamy dziecka w tym czasie, aby usiadło na fotelu. Zachęcamy, ale jeżeli nie będzie chciało samo usiąść na nim, nie robimy z tego problemu. Żegnamy się z personelem i wychodzimy z dzieckiem do domu. Wizyt takich bez usługi powinno być co najmniej kilka. Dlatego wybieramy się na takie wycieczki, gdy dziecko ma zdrowe zęby.
Nie będzie wówczas parcia, by zmusić malca do otwierania buzi na fotelu i pozwalania sobie na wiercenie w jego ząbku głośno wyjącym wiertłem.

Polecane: tworzenie stron internetowych Poznań.